Modul pro Ubercart – XML feed pro zbozi.cz a jiné srovnávače

Žádný schopný modul pro vytvoření zdroje pro české porovnávače cen neexistoval. Rozhodl jsem se, že si napíši vlastní. Brzy jsem pochopil proč.

V České republice existují desítky srovnávačů cen (trh před pár roky připomínal dnešní situaci slevových serverů), ale naštěstí se postupně konsolidovaly a pro většinu si vystačíte s dvěma rozdílnými xml feedy.

Jako nejdůležitější je samozřejmě u nás brát Zbozi.cz – který nepochopitelně vyžaduje kódování windows-1250 a nevyžaduje příliš mnoho informací což je škoda. Na druhé straně je Heureka.cz, která již používá standardní feed v kódování utf-8 a lze uvést mnoho různých parametrů.

A proč tedy neexistuje veřejně dostupný modul? Protože každý obchod je jiný a potřebuje úpravy na míru. Univerzální modul by byl téměř k ničemu, respektive by musel být příliš složitý (mnoho možností co ještě zahrnout a co už ne).

Já osobně jsem si naprogramoval jednoduchý modul, který se spustí pomocí CRON 1× denně a aktualizuje feed uložený v xml souboru na serveru. Zároveň se vygeneruje ve všech požadovaných formátech. Udělal jsem si i jednoduchou administraci, kde mám odkazy na jednotlivé feedy.

Máte zájem o podobný modul?

Jelikož mám modul funkční a dokáži ho snadno přizpůsobit komukoliv, rád vám vytvořím vlastní na míru. Kontaktujte mě prostřednictvím stránek mepa.czKomentáře

Zatím nikdo nepřidal komentář, můžete být první.O autorovi

Petr Parimucha

Vítejte na mém blogu, rád bych se v krátkosti představil. Je mi 26 let. Momentálně nejvíce času věnuji projektu Lepime.cz - obchod se samolepkami na zeď a tvorbě webů postavených na redakčním systému Drupal pod značkou MEPA.CZ.