Maturita 24.5.2007 -> DONE !!!

Včera jsem úspěšně složil maturitní zkoušku. Nejdříve to vypadalo, že budu mezi posledními, kteří tak učiní po staru, ale podle nového rozhodnutí vlády, jsou státní maturity odloženy o další 2 roky. Nicméně mně už to teď může být jedno 🙂

Na jednu stranu jsem měl smůlu, že jsem maturoval až poslední den. Na druhou, jsem měl zase štěstí na dobré otázky. Což je určitě věc relativní, každému vyhovuje něco jiného a někomu je to jedno, protože umí všechny. Nejhorší je ten čas, než si vytahnete první otázku. Nervozita vzrůstá, ikdyž v mém případě to nebylo tak hrozné. Nezvracel jsem jako jiní. Možná to bylo dáno také tím, že má maturita začínala již v 7:15. Ráno jsem sice nesnídal, ale to pokaždé, když vstávám brzo. A tak následovala první otázka…

 • Český jazyk a literatura – Starověké písemnictví + Bible, otázka číslo 1
  Když jsem si vytáhl tuhle otázku, věděl jsem, že odmaturuji. Jediný předmět, na kterém jsem mohl vyhořet, byla čeština. Tuhle otázku jsem mohl odvykládat z patra, ale pro jistotu jsem si na potítku napsal osnovu, abych si trochu ucelil myšlenky. Bylo to příjemné povídání. Nakonec se ukázalo, že 15 minut je strašně krátká doba. Dovolil jsem si i vtipkovat o Kamasutře 🙂 Výsledná známka byla dvojka. Dovolím si tvrdit, že kdybych napsal maturitní písemku o něco lépe(měl jsem 3), tak bych měl jedničku.
 • Matematika – Limita a derivace funkce, otázka číslo 21
  Matematika byla o něco horší, v samé euforii jsem si zapomněl vzít svou kalkulačku. O to by nešlo, kalkulačka byla na potítku erární, ale ta má obsahovala zrovna definici limity, kterou jsem si za boha nemohl zapamatovat. Stručně řečeno moje teorie u limity byla tragédie. To jsem ale bohatě vynahradil u příkladů, kde jsem dokonce navrhl několik řešení jednoho příkladu. Výsledná známka byla také dvojka.
 • Fyzika – Elektromagnetické spektrum, otázka číslo 25
  Ve fyzice jsem si také nemohl vytáhnout lepší otázku. Vždyť s elektromagnetickým spektrem se setkáváme všude kolem nás. Ať už se díváme na televizi nebo posloucháme rádio, vše je šířeno pomocí elektromagnetických vln. Dokonce i světlo je elektromagnetické vlnění. Tuhle otázku jsem si vyloženě užíval. Hlavně jsem neustále uváděl příklady z praxe, čímž jsem určitě porotu vytrhl z nudného poslouchání nabiflované látky. Výsledná známka nemohla být nic jiného než jednička.
 • Anglický jazyk – United Kingdom (Velká Británie), otázka číslo 8
  Angličtina už byla jen formalita, o čemž jsem se záhy přesvědčil. Už na chodbě, mi bylo řečeno, že dostanu ze zkoušení trojku. Jen v případě nadliského? výkonu by mi možná dali lepší.

Nakonec moje maturita dopadla nad očekávání všech včetně mě. Mohla také dopadnout úplně jinak, mnohem hůře, stačilo mít jiné otázky. Dalo by se říct, že jsem měl štěstí. Tak vzhůru do další etapy života. Příjímačky, vysoká škola, práce, rodina, …Komentáře

Zatím nikdo nepřidal komentář, můžete být první.

Přidej vlastní názor

 • Author Avatar

  Ty


Comment Arrow
O autorovi

Petr Parimucha

Vítejte na mém blogu, rád bych se v krátkosti představil. Je mi 26 let. Momentálně nejvíce času věnuji projektu Lepime.cz - obchod se samolepkami na zeď a tvorbě webů postavených na redakčním systému Drupal pod značkou MEPA.CZ.