Google Webmaster Tools v češtině

Většině z vás asi Google Webmaster Tools nemusím představovat. Ve zkratce se jedná o nástroj pro analýzu a případnou změnu některých pravidel, které ovlivňují vaše stránky indexované ve vyhledávači Google. Záměrně jsem se vyhnul slovu zlepšují, protože to je pravda jen z části. Je logické, že čím lépe máte stránky optimalizované, tím lépe budou dostupné přes vyhledávač. Zároveň vás GWT upozorní na některé chyby jako je špatný soubor robots.txt nebo sitemap.xml. Můžete třeba i zvýšit četnost návštěvnosti googlebota. Provádí i jednoduchou statistiku vstupních frází.

Zároveň je to už nějaký ten pátek (únor 2007), co poměrně neznámá služba Google Webmaster Tools přišla o přídomek beta. Teprve nedávno byla i počeštěna jako mnoho jiných Google služeb. Rozhodně tedy doporučuji GWT používat, protože se jedná o kvalitní službu. Plný přístup ke statistice získáte buď přidáním metatagu na sledované stránky nebo nahrátím souboru google(jedinečný hash).html do kořenového adresáře vašeho webu.První semestr na podnikatelské fakultě za mnou

Uteklo to strašně rychle, vzpomínám si jako by to bylo včera, když jsem psal tyto řádky. Čas nezastavíme, pokud nejste zrovna Hiro Nakamura ze seriálu Heroes (Hrdinové). Na druhou stranu je to na světě jediná spravedlnost, čas ubýhá všem stejně rychle.

Jak probíhal semestr?

Oficiálně semestr začínal 24.9.2007, kdy byl zápis ke studiu. Jelikož byl společný pro celý ročník (cca 500 lidí), vyzbrojte se trpělivostí. Já jsem čekal zhruba 2 hodiny. Tam podepíšete nějaké papíry a dostanete kartičku, v mém případě ISIC. Kartička funguje jako čipovka, která vám umožňuje přístup do počítačových učeben, knihovny, ale také pomocí ní platíte v menze. Dále pokračujete na vrátnici u počítačových učeben, kde dostanete přihlašovací údaje do školního systému. Od tohoto roku vám tyto údaje slouží pouze pro přihlášení do počítače a nebo emailové schránky.

Pokračování