Jak myslí Steve Jobs a proč?

jobs_stevePrávě jsem dočetl knihu Jak myslí Steve Jobs . Ačkoliv jsem od knihy moc nečekal, postupně na Steva Jobse měním názor. Konečně jsem porozuměl filozofii společnosti Apple. Svým způsobem je to světový unikát. Není to obyčejná firma, je to kult, víra, způsob života.

Ačkoliv nejsem zastáncem společnosti Apple, můj názor na tuto firmu se začíná měnit ze záporného směrem ke kladnému (řekněme tak 7/10). Kniha byla pro mě vysoce inspirativní. Doporučuji ji přečíst každému, ale především lidem, co mají na starosti vývoj ať už výrobku či software nebo rozjezd podnikání. Základním heslem je méně je více a pokud bychom měli shrnout hlavní myšlenku tak to může být jedině slovo „zážitek“. Ten je klíčový pro produkty této firmy a soustředí se i na takové detaily jakým způsobem vybalujeme výrobek z krabice nebo jaký zvuk vydává zastrčení sluchátek do vašeho iPodu. Dalším klíčovým procesem je utajení a to na úrovni CIA možná více. Všechny tyto drobnosti vytváří jedinečnou společnost Apple, která je v segmentu domácí elektronika hodně úspěšná. Nesnaží se přesvědčit cenou, ale vším ostatním. Tak a teď už konec ódy na Apple. Udělejte si vlastní názor sami.Komentáře

 1. Martin 19.01.10 12:13

  Comment Arrow

  Souhlasím, včera jsem tuto knihu také dočetl a dnes narazil náhodou na tento článek. Také nejsem zastáncem Applu, ale poridil jsem si iPhone a ted teprve objevuju co to Apple je. A take se mi meni nazory na nej k lepsimu :)


 2. Lukáš Ráboň 25.06.10 11:56

  Comment Arrow

  Tak jsem si také koupil :) Jsem zvědav. Už delší dobu pokukuju po macbooku, uvidíme co se semnou stane po přečtení knihy :)


 3. Jakub Hejda 20.07.10 11:07

  Comment Arrow

  Když jsem loni kupoval iMac viděl jsem tuto knihu v regále.
  Pomyslel si pouze něco o „reklamní masáži“ :-)

  Ale na základě tohoto článku ji koupím a přečtu.

  Osobně zase doporučuji knihu Brand Gap – zde i v češtině http://www.anfas.cz/cz/clanek.aspx?… .


Přidej vlastní názor

 • Author Avatar

  Ty


Comment Arrow
O autorovi

Petr Parimucha

Vítejte na mém blogu, rád bych se v krátkosti představil. Je mi 26 let. Momentálně nejvíce času věnuji projektu Lepime.cz - obchod se samolepkami na zeď a tvorbě webů postavených na redakčním systému Drupal pod značkou MEPA.CZ.