Redesign – jaro 2007

Jelikož mít na jaře zimní motiv není příliš vhodné, musel jsem redesignovat. Jak už jste si všimli, redesign není nijak zásadní. Hlavně se změnila hlavička, která dostala teplejší barvy, když je to jaro 🙂 Původně jsem chtěl udělat zásadnější redesign, ale jelikož se blíží maturita a mám ještě rozdělanou zakázku, musel jsem to odložit na neurčito. Jako tvůrce webových stránek bych se měl stydět za to, že používám zásadně upravené téma Barracus ancho. Kód by se dal napsat mnohem efektivněji a lépe. V komentářích se můžete vyjádřit k tomu, jak se vám nový jarní kabátek líbí. Budu rád za jakékoliv připomínky.Pardubice postoupily do finále play off !!!

pce.gif Před chvílí můj oblíbený tým HC Moeller Pardubice postoupil do finále play off.

V play off to neměli vůbec jednoduché. Nejdříve nastoupili s tabulkově mnohem horším týmem HC Znojemští Orli. To v play off ale nic neznamená. Sérii nejdříve vedli 3:0, ale Znojmu se podařilo srovnat na 3:3. Rozhodující zápas si už ale vzít nenechali. Následoval postup do semifinále, kde HC Moeller Pardubice čekali HC Mountfield České Budějovice. Ti skončili v tabulce těsně za Pardubicemi. Nakonec dopadla série jednoznačně ve prospěch Pardubic 4:1. Pardubice tak postupují do finále, kde se utkají s HC Sparta. První finálový zápas se hraje ve středu 4.dubna v Pardubicích. Mimochodem zrovna v tento den píši maturitní písemku. Pevně věřím, že Pardubice vyhrají a já doufám úspěšně splním písemnou část maturity z češtiny.Yahoo poskytne neomezený email zdarma

Tento dárek všem uživatelům dala společnost ke svému desetiletému výročí. Původně měli yahoo emaily „pouze“ 1 GB. Což se možná pro vás může zdát dostatečný prostor. Především když vzpomeneme na doby, které určitě všichni pamatujeme, kdy měla emailová schránka velikost 10 MB. Změna na „neomezeno“ bude probíhat od května.

Google

První průlom do těchto stojatých vod udělal Google se svou službou gmail. Nabídl jako první na světe u freemailu kapacitu 1GB. Bohužel, služba byla dlouho pro běžné smrtelníky nedostupná. Za pozvánky, díky které jste si mohli vytvořit emailovou schránku, se platili stovky dolarů na černém trhu. Nyní již je situace jiná a do gmailu se od začátku roku může i u nás registrovat každý bez pozvánky. U gmailu došlo také k navýšení kapacity na přibližně 2,8 GB. A proč přibližně? Kapacita totiž neustále narůstá po setinkách kB.

Možná by někoho napadlo, že „neomezený“ email je zbytečný. Není! Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že už jsem emaily musel mazat. A to dělám nerad 🙂

Seznam

Téměř identickou kopií gmailu je u nás seznam email. Proč také vymýšlet něco jiného, když už je to jednou vymyšlené a funguje to dobře. Ten momentálně nabízí kapacitu 2GB a je otázkou času, kdy bude muset kapacitu také navyšovat, aby držel krok s dobou. Kapacita emailové schránky je to, co většinu uživatelů netrápí, protože jejich schránka je využita maximálně ve stovkách MB. Mnohem více je štve, že má seznam email často výpadky. To by se mělo zamezit vytvořením druhé geograficky oddělené serverovny.

Zdroj: http://theinquirer.net/default.aspx?…Šokující film Krvavý diamant

Blood Diamond - Krvavý diamant Na tento film jsem se těšil již od první zmínky, že se připravuje. Byl jsem ale skeptický, že z toho vyleze jen béčkový akčnák a bude těžit hlavně z toho, že hlavní roli hraje Leonardo DiCaprio. Nicméně režisér Edward Zwick, který má na kontě mimo jiné Posledního Samuraje se úkolu zhostil opravdu zodpovědně. Problém „krvavých“ diamantů v Africe ukazuje tak naturalisticky, ale bez přikrášlení, že zřejmě spoustu lidí od nákupu tohoto drahokamu odradí. Nicméně v dnešní době v Africe konfliktů ubylo a kontrol přibylo, tak by to již nemuselo být v současné době tak hrozné.

Bývalý jihoafrický žoldák Danny Archer (Leonardo DiCaprio), toho času pašerák diamantů na volné noze ve výkonu trestu, se v sierraleonském vězení setká se Solomonem Vandym (Djimon Hounsou), jednou z obrovského množství obětí občanské války. Prostý rybář odvlečený od rodiny do diamantového dolu, aby otrockou prací pomohl financovat další vraždění, se stane Archerovou nadějí na když už ne poklidné, pak alespoň nějaké stáří – Archer totiž dluží svému zaměstnavateli nemalý peníz a Vandy zase natrefil na vzácný růžový diamant obrovské hodnoty. Tato dvě ztělesnění protikladů afrického kontinentu uzavřou výměnný obchod – diamant za nalezení Vandyho rodiny.

Režisér Edward Zwick se pokusil uchopit dobrodružný film o honbě za pokladem poněkud jinak než je obvyklé a dát mu i jakousi hloubku a výpovědní hodnotu o věcech, o kterých průměrný divák zaslechne něco málo ve zprávách a jež jsou mu lhostejné. Zda šlo skutečně o jakýsi vznešenější záměr nebo (s)prosté zatraktivnění tolikrát obehrané písně, to si každý divák musí přebrat sám. Jisté je jen to, že na americkou filmovou akademii zapůsobil Krvavý diamant dost na to, aby ho nominovala na pět prestižních zlatých sošek, mimo jiné za mužský herecký výkon v hlavní i vedlejší roli.

Film se mi líbíl. Z počátku jsem se obával, že mu bude docházet na konci dech, protože má 138 minut, ale nestalo se. Byl napínavý až do konce. Ovšem nedoporučuji pro slabší povahy, hned na začátku filmu usekávají lidem ruce a to je jen slabý odvar toho, co bude dále. Jen stěží si člověk dokáže představit, že něco podobného mohla být respektive může být realita někde na světě. Nicméně to hlavní bylo šokovat. To se povedlo. Ale bylo by naivní myslet si, že tento film ve světě něco změní. Hodnotím 90/100.Battle Royale – japonský akčňák

Battle Roayle Předem musím předeslat, že tento film je již starší(2000), ale já se k němu dostal až teď. Jak známo, japonská kultura je hodně odlišná oproti americké nebo dokonce české. Právě to mě na filmu nejvíce zajímalo. Zjistit v čem se liší japonský a americký akční film.

Na přelomu tisíciletí se japonský národ zhroutil. Nezaměstnanost dosáhla obrovských hodnot, statisíce dětí bojkotovalo školu, dospělí ztráceli autoritu. Vláda jako nutnou reakci vymyslela „vzdělávací reformu tisíciletí“ – zákon Battle Royale. Každý rok vybírá jednu třídu, kterou násilím uvrhuje do děsivé hry, aby navodila mezi studenty strach a tím získala zpět ztracený respekt. Pro mnohé šokující film režiséra Kinji Fukasaka se může pochlubit mimo jiné velmi originální zápletkou. Roli bývalého třídního učitele si s chutí zahrál uznávaný filmový tvůrce Takeshi Kitano.

Film jsem shlédl v originálním znění s českými titulky. Japonština je velmi zajímavý jazyk, ale pochytit jediné slovo je takřka nemožné pokud nesledujete japonské filmy pravidelně. Žádné hlášky prostě nepochytíte, aspoň to je můj dojem. Děj je šokující až absurdní, ale jedno se mu musí nechat. Nápad je to skvělý. Stěží si dokážu představit, že by něco podobného natočili v Americe. Už takhle tam bylo dost masakrů na školách. Ikdyž si myslím, že zdravého dospělého člověka nemůže násilí v televizi či počítačových hrách ovlivnit. Nečekejte na začátku žádnou omáčku, to se v japonských filmech prostě nenosí.

Jelikož chodím ještě pár týdnů na střední školu, dovedu si představit, jaký to musí být šok. Dostanete do rukou zbraň a musíte zabít svého spolužáka se kterým chodíte už několik let po škole na pivo. Dokonale jsou pracováno s charaktery jednotlivých postav. Každý na to jde jinak, někteří to vzdají hned na začátku a spáchají sebevraždu. Další vytvoří skupinky. Někdo jedná na vlastní pěst. Jediné co mi na filmu vadilo byl závěr. Čekal jsem nějaký velkolepý souboj. Řekl bych, že konec byl natočen v americkém stylu. Hrdina umírá, aby zachránil… a to už se dozvíte sami v závěru filmu. Hodnotím 80/100.

Odkaz: Battle Royale (Batoru rowaiaru) CSFD 82%Jak originálně a za celý tým popřát PF 2007?

Ellen monospaceJak je známo, lidé z marketingových agentur jsou většinou tak trochu zvláštní. Na první pohled je poznáte mezi ostatními lidmi. Nosí výstřední oblečení. Často mezi ně patří jedinci s opačnou orientací. Chovají se zkrátka jinak než ostatní, dalo by se říct „nadčasově“.

Z toho vyplývá, že jejich nápady jsou také výstřední. Například budova Národní knihovny v Praze na Letné tzv. „chobotnice“ nebo také „hovno“. Bývají zkrátka nepochopeni většinou. Můj názor na tuto stavbu je spíše kladný. Je potřeba postavit budovu, která předá něco dalším generacím, bude stejně slavná jako pražské Klementinum. Tančící dům už do Prahy také zkrátka patří stejně jako Národní divadlo nebo Karlův most.

Ale abych se vrátil k nadpisu. Zaměstanci jedné marketingové agentury daly hlavy dohromady a vymyslely způsob jak mohou popřát všichni zároveň všem. Někdo by řekl, že ze sebe udělali jen blbečky, ale viz první odstavec, jsou prostě jiní. Je potřeba brát to trošku s humorem a nedělat si jen srandu z druhých.

Odkaz: http://www.mono-1.com/…ce/main.htmlEssay: Life in the next century is going to be much easier

Jedná se o pěti odstavcovou esej na téma „Život bude v nadcházejícím století mnohem jednodušší.“ V prvním odstavci obecně popisuji jak se život změnil dosud. V druhém jak nám technika usnadňuje život. V třetím zmíním, že má také své nevýhody. Čtvrtý je můj vlastní názor na věc a pátý je shrnutí.

The live changed significantly in the last century. Everything was more difficult before. My grandmother told me a lot about it. I can’t imagine it now. I think it’s impossible to work all day as hard as my grandmother did. But the question is if it’s good or not.

Examples how technologies make our lives easier can be seen everywhere. First of all imagine heating in your house or flat. Most people just turn the tap and after a few minutes the room is warm. This was impossible a few years ago. You had to get solid fuel, put it into the cellar and feed the furnace regularly. Also cellular phone is indispensable for people today. But the best examples are computers and the Internet. A man would have needed his whole life to calculate what a common computer does in a second.

The basic problem is that these technologies are inaccessible for too many people. Technologies do the work that people did before. That makes our nation fat indirectly. The technologies could destroy us in the future. A lot was written about this topic. For example a popular book called War of the Worlds written by Herbert George Wells which was made into a film directed by Steven Spielberg.

Personally, I am not afraid of future. Technologies are very useful for all of us. I love them because they simplify my work and thus I can spend more time with my girlfriend for example. In the past I had to borrow an exercise book and re-write it manually. Now I use a copier and have the same job done in a few seconds. But on the other hand rewriting is one of the ways to learn the subject matter.

Technologies are getting better day by day. I suppose that the progress will become faster and faster in the future. But the question stands. Will we be a part of this modern future?Chcete lepší pozici ve vyhledávačích? Zkuste Sitemaps

Sitemaps je jednoduchý způsob pro správce stránek jak dát vědět o tom, že jejich stránky byly aktualizovány a tudíž by měly být znovu zaindexovány vyhledávači. O vše se stará jeden XML soubor, ve kterém jsou vypsány url na jednotlivé stránky. Ke každé stránce je vhodné doplnit, kdy byla naposledy aktualizována, v jakých intervalech bývá aktualizována a také jak je důležitá v celkové struktuře webové prezentace.

PokračováníWordPress Mighty AdSense plugin

Od začátku roku mám na webu nasazeno Google AdSense. Hledal jsem způsob, jak Google AdSense přidávat do článků dynamicky a přitom aby to nebylo příliš komplikované.

Narazil jsem na jednoduchý plugin do WordPressu, který se jmenuje MightyAdsense. Aktuálně ve verzi 4.1. Myslím si, že pro nenáročného uživatele bohatě postačuje. Nemusíte totiž editovat žádnou šablonu. Stačí zadat kód, který vám vygeneruje Google AdSense v nastavení MightyAdsense v administraci a vše se přidává samo. Tento plugin umožňuje rotovat i více typů vzhledů a tvarů reklamy. Instalace je jednochá, soubor nahrajte do složky wp-content/plugins. V administraci plugin aktivujte a potom zadejte AdSense kód v sekci Nastavení->MightyAdsense.

Stáhnout: MightyAdsenseZa plotem – to byste se divili, co všechno tam je!

Over the hedge - Za plotemTeď nemám na mysli za sousedovým plotem, ikdyž tam je kolikrát také spousta zajímavých věcí. Pokud tam zrovna není hnojiště jako v mém případě.

Mám na mysli již trochu starší film Over the Hedge neboli Za plotem. V tomto případě čeští producenti neměli moc fantazie při vymýšlení českého překladu. Jednoduše název přeložili přesně podle slovníku. To ale není vůbec na škodu, zní to zajímavě. Také proto jsem se rozhodl na tento film podívat a spravit si chuť po několika horších animačkách jako například Karcoolka(Hoodwinked).

O čem film je:

Další animovaný film z dílny, která stvořila Shreka. Přišlo jaro a zvířátka se probrala ze zimního spánku. Zjišťují, že uprostřed jejich domova náhle vyrostla vysoká zelená věc – živý plot. Oportunistický mýval RJ se postaví do čela zvířátek (veverka, vačice, ježek, skunk, mýval a želva), která se rozhodnou svět ZA PLOTEM prozkoumat, což samo sebou způsobí řadu napínavých a zábavných momentů.

Můj názor

Konečně po dlouhé době jsem narazil na animačku, u které jsem se nenudil, občas i zasmál. Zážitek jsem si sice „zkazil“ českým dabingem, ale u animačky ho mám raději. Tento film se studiu DreamWorks povedl. Někteří dokonce považují tento film za mnohem lepší než legendární Shrek. To si já nemyslím. U mě má místo těsně za Shrekem, proto hodnotím 85/100.